Ένα πρόγραμμα ευαισθητοποίησης στα ανθρώπινα δικαιώματα και σε θέματα προσφύγων 
με βιωματικές δραστηριότητες, τεχνικές θεάτρου και εκπαιδευτικού δράματος

 


ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣΤΙ ΕΙΝΑΙ - ΔΡΑΣΕΙΣ - ΧΡΗΣΙΜΟ ΥΛΙΚΟ - Η ΟΜΑΔΑ
η επιμόρφωση 2023-2024

...

Προηγούμενα Μέλη  Συντονιστικής Ομάδας 
2015-2016: Νίκος Γκόβας, Νάσια Χολέβα
2017: Νίκος Γκόβας, Γιώργος Μπεκιάρης, Τζένη Καραβίτη, Χριστίνα Κρίθαρη, Σόνια Μολογούση, Νάσια Χολέβα (Σύμβουλος)
2018: Νίκος Γκόβας, Γιώργος Μπεκιάρης, Τζένη Καραβίτη, Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, Χριστίνα Κρίθαρη, Νικολέττα Δημοπούλου, Νάσια Χολέβα (Σύμβουλος)
2019: Νίκος Γκόβας, Γιώργος Μπεκιάρης, Τζένη Καραβίτη, Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, Χριστίνα Κρίθαρη, Νικολέττα Δημοπούλου, Κατερίνα Αλεξιάδη, Νάσια Χολέβα (Σύμβουλος), Χριστίνα Ζώνιου (Σύμβουλος), Γιάννα Παπαδοπούλου (Γενική Διαχείριση)
2020: Νίκος Γκόβας, Γιώργος Μπεκιάρης,  Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, Χριστίνα Κρίθαρη, Νικολέττα Δημοπούλου, Κατερίνα Αλεξιάδη, Τζένη Καραβίτη (Σύμβουλος), Χριστίνα Ζώνιου (Σύμβουλος), Γιάννα Παπαδοπούλου (Γενική Διαχείριση)
2021: Νίκος Γκόβας, Γιώργος Μπεκιάρης, Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, Χριστίνα Κρίθαρη, Κατερίνα Αλεξιάδη, Βάσια Κόσσυβα (Γενική Διαχείριση), Χριστίνα Ζώνιου (Σύμβουλος)
2022: Νίκος Γκόβας, Γιώργος Μπεκιάρης, Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, Χριστίνα Κρίθαρη, Κατερίνα Αλεξιάδη, Βάσια Κόσσυβα (Γενική Διαχείριση), Χριστίνα Ζώνιου (Σύμβουλος)
2023: Νίκος Γκόβας,  Κατερίνα Αλεξιάδη, Ειρήνη Γκότση, Γιούλη Δούβου, Βάσια Κόσσυβα (Γενική Διαχείριση), 

 

 

 


Ομάδα Διαχείρισης 2024

Ερευνητική Ομάδα, 2021, 2022

   Χριστίνα Ζώνιου 

  Άρτεμις Παπακωνσταντινοπούλου


  Γιώργος Μπεκιάρης


Όλγα Ορφανίδου

Οι συντονιστές μας στον χάρτη

 

Τοπικοί Συντονιστές 2024

Κατερίνα Αλεξιάδη, Τοπική Συντονίστρια Αττικής (2024, 2023, 2022), Αργολίδας (2022, 2021)

Νίνα Αναστασιάδη, Τοπική Συντονίστρια Θεσπρωτίας (2024, 2023, 2022)

Ελευθερία Γιώγου, Τοπική Συντονίστρια Θεσπρωτίας (2024, 2023, 2022)

 

 

Ειρήνη Γκότση, Τοπική Συντονίστρια Λάρισας (2024, 2023, 2022, 2021, 2020), Πιερίας (2024, 2023, 2022)


Μαρία Διβανέ, Τοπική Συντονίστρια Θεσσαλονίκης (2024, 2023)


 

Γιούλη Δούβου, Τοπική Συντονίστρια Αχαίας (2024, 2023, 2022, 2021)


Ζαχαρόγιωργα Αλκινόη, Τοπική Συντονίστρια Κέρκυρας (2024, 2023)


Πηνελόπη Καζακώνη, Τοπική Συντονίστρια Αρκαδίας (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017), Λακωνίας (2024, 2023, 2022), Κορινθίας (2024, 2023, 2022)


Αλεξάνδρα Κατσαΐτου, Τοπική Συντονίστρια Ζακύνθου (2024, 2023, 2022)

Μαρία Κλαδάκη, Τοπική Συντονίστρια Δωδεκανήσων  (2024, 2023, 2022)

Βικτώρια Κοεμζοπούλου, Τοπική Συντονίστρια Θεσσαλονίκης (2024, 2023)

Δημήτρης Κονετάς, Τοπικός Συντονιστής Ιωαννίνων, Άρτας, & Πρεβέζης (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018)


 
Ασημένια Μισιρλή, 
Τοπική Συντονίστρια Φωκίδας (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017)


 

 

Γιώργος Μπεκιάρης, Τοπικός Συντονιστής Αχαίας (2024, 2023)

Σοφία Μπουτμπάρα, Τοπική Συντονίστρια Σάμου (2024)

Αγλαία Νάκα Τοπική Συντονίστρια Χανίων-Ρεθύμνου (2024, 2023)

Σόνια Ντόβα, Τοπική Συντονίστρα Τρικάλων, Καρδίτσα, Μαγνησίας,(2024, 2023, 2022)


Άρτεμις Παπακωνσταντινοπούλου, Τοπική Συντονίστρια Αιγιάλειας (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017)


 

Ιωάννης Πούλιος, Τοπικός Συντονιστής Σερρών (2024, 2023, 2022, 2021, 2020), Καβάλας (2023, 2022), Κιλκις (2023, 2022), Δράμας (2023)


 
Χρήστος Ραχιώτης, Τοπικός Συντονιστής Χανίων-Ρεθύμνου (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017), Κρήτης (2022), Σαμου (2023), Χίου (2023), Λέσβου (20923), Λήμνου (2023) Κυκλάδων (2023)


 Σκέμπη Δήμητρα, Τοπική Συντονίστρια Αττικής (2024, 2023)


Δήμητρα Τζανετάκη, Τοπική Συντονίστρια Μεσσηνίας (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017)

 

 

 
Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, 
Τοπική Συντονίστρια Θεσσαλονίκης (2024, 2023, 2022)

 

 


 
Γεωργία Τζήλου, Τοπική Συντονίστρια Μεσσηνίας (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017)


 

Ελένη Φανιουδάκη, Τοπική Συντονίστρια Ηρακλείου-Λασιθίου (2024, 2023, 2022)

ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ

Κατερίνα Αλεξιάδη, Συντονιστική Ομάδα (2024, 2023, 2022, 2021, 2020) Τοπική Συντονίστρια Αττικής (2024, 2023,2022, 2020, 2019, 2018), Αργολίδας (2022, 2021),  Βοηθός Γενική Συντονίστρια (2020, 2019), Βοηθός Περιφερειακή Συντονίστρια Νότιας Ελλάδας  & Νησιών Αιγαίου (2020, 2019)

Ασημίνα Αθανασίου, Τοπική Συντονίστρια Βοιωτίας (2022, 2021, 2020)

Χριστίνα-Μαρία Αμανατιάδου, Βοηθός Περιφερειακή Συντονίστρια Βόρειας Ελλάδας (2021, 2020, 2019, 2018)Τοπική Συντονίστρια Θεσσαλονίκης (2021, 2020)

Καλλιόπη Βούλγαρη, Τοπική Συντονίστρια Αχαΐας (2020, 2019)

Μαρτίνα Γκομέζ, Γραμματεία (2019, 2018, 2017, 2016)

Νικολέττα Δημοπούλου, Περιφερειακή Συντονίστρια Νότιας Ελλάδας & Νησιών Αιγαίου (2020, 2019, 2018)

Φωτεινή Δημουλή, Τοπική Συντονίστρια Κέρκυρας (2020, 2019, 2018, 2017)

Ευγενία Ζάγουρα, Τοπική Συντονίστρια Κέρκυρας (2020, 2019, 2018, 2017)

Νάντια Ζαφειροπούλου, Γραμματεία (2015)

Μαρία Ζωγραφάκη, Τοπική Συντονίστρια Ροδόπης (2020)

Τζένη Καραβίτη, Περιφερειακή Συντονίστρια Βορ. Ελλάδας (2018, 2017), Σύμβουλος επιμορφωτικών δράσεων (2020, 2019)

Γεωργία Καραγιάννη, Τοπική Συντονίστρια Καρδίτσας (2021, 2020)

Νάντια Κατή (Τοπική Συντονίστρια Αττικής (2023, 2022)

Ελπίδα Κομιανού, Τοπική Συντονίστρια Αργολίδας (2020, 2019, 2018, 2017)

Αχιλλέας Κουτελίδας, Βοηθός Περιφερειακός Συντονιστής Κεντρικής Ελλάδας (2018)

Μπάμπης Κουτουνίδης, Οικονομικός Γραμματέας (2021)

Χριστίνα Κρίθαρη Περιφερειακή Συντονίστρια Κεντρικής Ελλάδας (2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022), Σύμβουλος (2024, 2023)

Ελένη Κρητικού, Σύμβουλος αξιολόγησης Προγράμματος (2019, 2018, 2017)

Χριστόδουλος Κωτσίνας, Τοπικός Συντονιστής Ιωαννίνων (2022, 2021), & Θεσπρωτίας (2022, 2021, 2020, 2019, 2018)

Βέρα Κωφοπούλου Τοπική Συντονίστρια Λέσβου (2022, 2021)

Σύλβια Λαμπρινού, Τοπική Συντονίστρια Λακωνίας (2018)

Αφροδίτη Μαδίκα, Τοπική Συντονίστρια Κοζάνης (2019, 2018)

Ειρήνη Μαρνά Τοπική Συντονίστρια Δράμας (2020, 2019, 2018, 2017), Σύμβουλος επιμορφωτικών δράσεων (2020, 2019)

Ελένη Μάρρα, Γραμματεία (2015)

Δέσποινα Μιτσιάλη, Βοηθός Περιφερειακή Συντονίστρια Νότιας Ελλάδας & Νησιών Αιγαίου (2021) Τοπική Συντονίστρια Αττικής (2021),

Σόνια Μολογούση, Περιφερειακή Συντονίστρια Νότιας Ελλάδας  & Νησιών Αιγαίου (2017)

Αγλαΐα Νάκα, Τοπική Συντονίστρια Λάρισας (2020, 2019, 2018), Τοπική Συντονίστρια Χανίων-Ρεθύμνου (2024, 2023)

Λουίζα Νικολάου, Γραμματεία (2019, 2018, 2017)

Νεκτάριος Ξανθουδάκης, Τοπικός Συντονιστής Χανίων (2022, 2021, 2020, 2019, 2018)

Γιάννα Παπαδοπούλου, Γενική Διαχείριση (2020, 2019, 2018, 2017, 2016)

Αναστασία Πάτσιου, Τοπική Συντονίστρια Κοζάνης (2022, 2021, 2020), Ροδόπης (2022), Έβρου (2022)

Διονύσης Παύλου, Τοπικός Συντονιστής Λέσβου (2021, 2020, 2019, 2018)

Αφροδίτη Ρίζου, Βοηθός Περιφερειακή Συντονίστρια Βόρειας Ελλάδας (2020, 2017), Τοπική Συντονίστρια Θεσσαλονίκης (2020)

Άγγελος Ρωμαντζής, Τεχνική υποστήριξη ιστοσελίδας, γραμματεία (2022)

Ευη Σαγροπούλου, Οικονομική Γραμματεία (2024, 2023, 2022, 2021, 2022)

Εύα Τσαρμακλιώτη, Βοηθός Περιφερειακή Συντονίστρια Κεντρικής Ελλάδας (2021)

Αντιγόνη Τσαρμποπούλου, Τοπική Συντονίστρια Θεσσαλονίκης (2024, 2023, 2022), Περιφερειακή Συντονίστρια Βόρ Ελλάδας (2020, 2021, 2022, 2023), Σύμβουλος (2024, 2023)

Πάρης Τσεκούρας, Γενικός Γραμματέας (20020, 2021, Τεχνική υποστήριξη (2019, 2020, 2021)

Ευαγγελία Τσολάκη Τοπική Συντονίστρια Λέσβου (2022, 2021)

Βασιλική Φακή, Οικονομική Γραμματεία (2020, 2019)

Γιάννης Φλούλης, Τοπικός Συντονιστής Τρικάλων (2021)

Αντονέλλα Χήρα, Τοπική Συντονίστρια Τρικάλων (2021, 2020) & Καρδίτσας (2018, 2017)

Νάσια Χολέβα, Συνδιαχειρίστρια (2015), Σύμβουλος επιμορφωτικού έργου (2019, 2018. 2017, 2016)


 

Όλοι οι συνεργάτες του προγράμματος

Καραβίτη Τζένη

Καραβίτη Τζένη

Φιλόλογος, θεατροπαιδαγωγός

Η Τζένη Καραβίτη είναι φιλόλογος και θεατροπαιδαγωγός. Απόφοιτος της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, με μεταπτυχιακές σπουδές στο UniversityofEssex και στο RoyalHollowayUniversityofLondon του Ηνωμένου Βασιλείου. Ιδρυτικό  μέλος του Πανελληνίου Δικτύου για το Θέατρο στην Εκπαίδευση, συμμετέχει στον σχεδιασμό, τη διοργάνωση και την υλοποίηση πολλών επιμορφωτικών προγραμμάτων του. Μέλος της συντακτικής επιτροπής του επιστημονικού περιοδικού «Εκπαίδευση και Θέατρο».  Έχει πάρει μέρος ως εισηγήτρια σε σεμινάρια για τη γλωσσική διδασκαλία και τη θεατρική εκπαίδευση και έχει δημοσιεύσει σχετικά. Το 2015 συμμετείχε ως ειδική επιστήμων – εμπειρογνώμων στην Ομάδα Εκπόνησης του Προγράμματος Σπουδών των Καλλιτεχνικών Γυμνασίων. Από το 2015 συμμετέχει ως επιμορφώτρια  στο πρόγραμμα «Κι αν ήσουν εσύ;», που υλοποιείται από το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση και την Ύπατη Αρμοστεία του Ο.Η.Ε. για τους Πρόσφυγες. Μέλος της Ομάδας Δημιουργικής Έκφρασης, που δημιούργησε εθελοντικά το ψηφιακό έργο Πολύτροπη Γλώσσα (Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας, 2017). Μέχρι το 2014  υπηρέτησε στη δημόσια δευτεροβάθμια εκπαίδευση ως καθηγήτρια.

Print

Number of views (3074)/Σχόλια (0)